İsmail Kartal: Zamana ihtiyaç var!

UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında temsilcimiz Fenerbahçe, sahasında Moldova ekibi Zimbru’yu 4-0 mağlup etti. 

Karşılaşmanın ardından sarı-lacivertlilerin teknik direktörü İsmail Kartal, açıklamalarda bulundu. 

İsmail Kartal’ın açıklamaları şu şekilde:

“Hemen goller başladı”

“Öncelikle bu kadar yoğun bir sıcaklık altında normal insanların sokakta yürüyemediği ortamda her iki takım yöneticisini tebrik etmek lazım. 3 haftalık dilim içerisinde yaptığımız çalışmaları bölüm bölüm de olsa oyun felsefesini hissettirdik. 5-0 kazanmak güzel. Sonuçta hala eksiklerimiz var. Bu eksikleri gidermek için daha çok çalışmak gerekiyor. Bazı yerleri bu maçta görmek iyi oldu. Bunlar üzerine yoğunlaşacağız. 5-0 net güzel galibiyet. Taraftarlarımızın bize maç başında verdiği enerjiye karşılık oyuncularım reaksiyon gösterdi. Hemen goller başladı. Sonra duraklama oldu. İkinci yarı tamamen kontrolümüzdeydi. Oyun içerisinde eksiklerimiz var. Bu yönleri geliştirerek çok daha iyi olacağız.”

“Zamana ihtiyaç var”

“Geçen sene farklı bir sistem vardı. Bu sene farklı bir sistem var. Takımın zamana ihtiyacı var. Farklı kazanmak güzel ama eksikler var. Oyunu ve oyuncuları geliştirmek için zamana ihtiyaç var.”

“Ben, bu camianın bir evladıyım”

“Ben, bu camianın bir evladıyım. Taraftarın bana olan desteği ve sevgisi beni çok mutlu ediyor. Ben de onları coşturmak ve Fenerbahçe’nin başarılı olması için gece gündüz çalışıyorum.”

“Emre Mor’un ciddi bir sakatlığı yok”

“Emre Mor’un ciddi bir sakatlığı yok ama sanki birkaç haftalık ayak bileğiyle ilgili problem gözüküyor.”

“Bunları not ediyoruz”

“Sadece orta sahada değil bazı yerlerde de eksikler var. Hem bireysel hem bölge anlamında. Bunları not ediyoruz. Çalışmalar devam ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir