Avrupa Komisyonu Başkanı von der Leyen, Davos’ta konuştu; Ukrayna’ya destek çağrısı yaptı: “Sürekli silah tedarikine ihtiyaçları var”

T24 Dış Haberler

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda iş dünyası liderlerine yaptığı konuşmada Batılı müttefiklerini Ukrayna’ya silah sevkiyatını ve mali desteği sürdürmeye çağırdı. Leyen, “Ukrayna bu savaşta galip gelebilir ancak direnişlerini güçlendirmeye devam etmeliyiz” dedi. 

Batı’nın Kiev’in Rusya’ya karşı savaşında başarılı olmasını istiyorsa Ukrayna’ya silah ve para yardımı yapmaktan vazgeçmemesi gerektiği uyarısında bulunan Avrupa Komisyonu Başkanı Leyen, şunları kaydetti: 

“Ukraynalıların 2024 yılı ve sonrasında öngörülebilir finansmana ihtiyacı var. Ukrayna’yı savunmak ve hak ettiği toprakları yeniden kazanmak için yeterli ve sürekli silah tedarikine ihtiyaçları var”

Zelenski, Ukrayna’yı gündemde tutmaya çalışıyor 

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Dünya Ekonomik Forumu boyunca ülkesinin Rusya’ya karşı uzun süredir devam eden savunmasını siyasi liderlerin gündeminde tutmaya çalışacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir