Bu Altcoin Airdrop Dahil Müjdeler Verdi: Fiyat Fırladı!

Hatom, kripto alanında devrim yaratacak çığır açan bir girişimi duyurdu. Altcoin projesi, MultiversX’teki ilk yerel stablecoin olan USH’nin piyasaya sürecek. Bu gelişme, Hatom için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Ayrıca, buna USH airdrop programı eşlik edecek. Bu önemli müjdelerin ardından altcoin fiyatı kuzeye doğru güçlü bir hamle yaptı.

Müjdeler peş peşe geldi, altcoin fiyatı zıpladı!

Hatom, HTM Booster ve Accumulator ile birlikte USH airdrop’unu 27 Kasım’da başlatmayı planlıyor. Böylece altcoin, likidite sağlama ve HTM staking’e aktif olarak katılan topluluk üyelerini ödüllendirmeyi amaçlıyor. Hatom, airdrop’la toplam 500.000 USH (500.000 dolara eşdeğer) dağıtımı yapacak. Bu, Hatom’un kullanıcı tabanını ödüllendirme konusundaki kararlılığının bir kanıtı olarak ortaya çıkıyor.

Haberin ardından altcoin fiyatı bir sıçrama yaptı. HTM, gün içinde 2,42 dolar seviyelerinde işlem görürken aniden 2,97 dolara fırladı. Token basın zamanında irtifa kaybetse de yüksek seviyelerde dolaşmaya devam ediyor. HTM, yazı sırasında günlük bazda %21’in üzerinde artışla 2,82 dolardan el değiştiriyordu.

HTM günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Hatom’un airdrop’unun ayrıntıları ve etkileri

Bu arada, dağıtım zamanlaması stratejik olarak stablecoin’in piyasaya sürülmesi ve piyasa istikrarı ile uyumlu. Altcoin projesi, airdrop’u başlatmadan önce USH için sağlam ve olgun bir piyasa varlığı sağlayacak. USH Airdrop için uygunluk, borç verme protokolündeki aktif pozisyonlara ve güçlendiricide stake edilen HTM’ye bağlı. Kullanıcıların, teşvik programı dahilinde mümkün olan en yüksek getirinin kilidini açmak ve hak kazanmak için toplam teminat değerlerinin en az %20’sini HTM’ye yatırmaları gerekiyor.

Airdrop ödüllerinin dağıtımı, kullanıcıların protokoldeki artırılmış pozisyonlarıyla orantılı olacak. Ayrıca Hatom, bireysel yatırım seviyelerine göre adil bir tahsisat sağlayacak. Rastgele günlük anlık görüntülerle ödül dağıtımında manipülasyonu önlemeyi amaçlıyor. Bununla birlikte, HTM’nin teminat karşısındaki değerindeki dalgalanmaların uygunluğu etkilemesi mümkün. Bu yüzden, piyasa oynaklığına karşı bir tampon olarak biraz daha yüksek bir hisse yüzdesi ihtiyacı gerekebilir. Kullanıcı deneyimini ve şeffaflığı geliştirmek için Hatom, USH Airdrop katılımcıları için anlık görüntü istatistiklerine kolay erişim sağlayan ve uygunluk netliğini sağlayan özel bir gösterge tablosu sunacak.

USH’nin piyasaya girmesinin ardından, kullanıcıların USH veya HTM’de %5 bonus ile ödül talep etmeleri mümkün. Uzmanlara göre bunun altcoin fiyatını artırmaya katkı sağlaması muhtemele. Nitekim, haberin etkisiyle HTM fiyatı %20’nin üzerinde artış kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir