Koltuk Satın Aldı, Villaya Kondu. Her Şey Yaşlı Kadının Teklifini Kabul Etmesiyle Yaşandı

İngiliz vatandaşı Graham Dunlop, ofisine uygun ikinci el bir deri koltuk satın almak için internet üzerinden bir arayışa girişti.

Posta Gazetesi’nin haberine göre koltuğu almaya gittiğinde, satıcı kadın ona şu sözlerle seslendi: “Merhum kocam demans hastasıydı. Alzheimer araştırmalarına bağış yaparsan koltuğu sana bedavaya bırakırım.” Dunlop, bu teklifi memnuniyetle kabul etti ve bağış yapmak için adım attı.

OMAZE ÇEKİLİŞİNDE BEKLENMEDİK BİR SÜRPRİZ

Bağış yapacağı sırada, internet üzerinden ev çekilişi düzenleyen Omaze’in, her bilet parasından Alzheimer’s Research UK adlı kuruma pay verdiğini öğrendi. Dunlop, Alzheimer araştırmalarına destek olmak amacıyla 75 sterline (2 bin 900 lira) bir bilet satın aldı.

“ÇEKİLİŞİ UNUTMUŞTUM”

Graham Dunlop, aldığı bilet ile İspanya’nın Mallorca adasında 3 milyon sterlinlik (116 milyon lira) bir villa ve 250 bin sterlin (9.6 milyon lira) nakit ikramiye kazandı. Dunlop, yaşadığı şaşkınlığı şu sözlerle ifade etti:

“Eşim Amanda, satın aldığımda koltuğu hiç beğenmemişti. Ama şimdi bayılıyor. Ödül kazandığımı bildirmek için beni aradıklarında çekilişe katıldığımı bile tamamen unutmuştum.”

OMAZE’İN BAĞIŞ BAŞARISI

Omaze’in Alzheimer’s Research UK için sadece 6 haftada 3.1 milyon sterlin (119.8 milyon lira) bağış topladığı öğrenildi. Bu başarı, Alzheimer araştırmalarına yapılan destek konusunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir