Metro Awakening seriden bağımsız bir oyun olarak geliyor

4A Games, Ocak 2024’te PlayStation State of Play sırasında duyurulan PSVR2 oyunu Metro Awakening’in, Metro serisinin bir sonraki ana oyunu olmadığını, bunun yerine bir yan ürün olduğunu açıkça belirtti. Oyunun duyurulmasının ardından, Sony’nin 550 dolar / 530 sterlinlik PlayStation 5 aksesuarına sahip olmayan Metro hayranları, beş yıl bekledikten sonra bir oyunun kendilerine hitap etmeyen bir platformda duyurulduğunu görünce endişeye kapıldı.

Ancak 4A Games, hayranların bu endişelerini gidermek için X/Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Şirket, bir sonraki çok platformlu ana Metro oyunu üzerinde çalışmaya devam ettiğini, Awakening’in ise Vertigo Games tarafından geliştirildiğini belirtti. Geliştirici, “Bu, 4A Games tarafından geliştirilen bir sonraki ana Metro oyunu değil,” dedi. “O hala geliştirme aşamasında ve daha önce belirttiğimiz gibi, dokuzuncu nesil konsollar ve PC’ye gelecek. Bu, Vertigo Games tarafından geliştirilen farklı bir proje.”

Metro Awakening seriden bağımsız bir oyun olarak geliyor

Dokuzuncu nesil, mevcut konsol neslini ifade ediyor; bu da PS5 ve Xbox Series X ve S anlamına geliyor. Nintendo, tipik konsol döngülerinden kaçınmaya devam ediyor, ancak yaklaşan Switch halefi, bu bir sonraki ana Metro oyunu için de bir olasılık olabilir.

Awakening, 2024 yılında bir PlayStation VR2 özel oyunu olarak piyasaya sürülecek ve tek oyunculu, birinci şahıs, post-apokaliptik nişancı serisini ilk kez sanal gerçekliğe taşıyacak. Oyun, 2010’daki Metro 2033 olaylarından önce geçiyor ve oyuncular, metro tünellerinde eşini arayan doktor Serdar’ı kontrol ediyor.

State of Play, ayrıca Metal Gear yaratıcısı Hideo Kojima’nın bir PlayStation özel oyunu ile gizlilik ve aksiyon köklerine dönüş yaptığını gösteren tipik bir şekilde tuhaf bir Death Stranding 2 fragmanıyla birlikte sunuldu. Team Ninja’nın Rise of the Ronin ve Shift Up’ın Stellar Blade oyunları da daha detaylı bir şekilde incelendi ve diğer tüm duyurular hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir